002 – O Machine Learning z Vladimirem Alekseichenko

Świat się zmienia szybciej niż myślimy. Jest coraz większa potrzeba dowiedzenia się nie tylko co się wydarzyło ale również dlaczego. Jest coraz większy nacisk na możliwość przewidywania z jaką prawodopodobieństwem może coś się wydarzyć by móc przewidywać reakcje i uprzedzać niektóre fakty.

I tutaj z pomocą przychodzi nam machine learning. W tym odcinku rozmawiam z Vladimirem o machine learning właśnie, ale i o różnicy między big data a smart data jak i o tym jaki wpływ to będzie miało na przyszłą pracę programisty.

Mecenasem tego odcinka jest blog developer20.com, gdzie dzielę się swoją wiedzą a notatki do tego odcinka znajdziecie pod adresem https://kodcast.pl/002.

Przy okazji chcę was poprosić o poszerowanie linku do podcastu – to bardzo pomoże mi zwiększyć zasięgi oraz bardzo mocno działa motywująco. Dlatego proszę o gwiazdki na itunes czy udostępnienie na facebooku.

Inną formą pomocy będzie zostawienie komentarza pod odcinkiem. I tutaj chciałem podziękować Krzysztofi za jego komentarz. Bardzo mocno wierzę w moc społeczności oraz że razem jesteśmy w stanie stworzyć coś świetnego. Pierwsze dwa pierwsze nagrania zebrały prawie 300 odsłuchań co jest dla mnie wielkim sukcesem! Bardzo się cieszę, że mam taki odzew i że chcecie więcej tego typu materiału.

To wszystko mnie posuwa do tego, aby stworzyć jeszcze bardziej wartościową treść, które są przede wszystkim dla was.

Notatki do odcinka